Naše hry sú ECO friendly

V dobe, keď sa starostlivosť o životné prostredie často javí len ako trik, my hrame čisto, zeleno a nebojíme sa ukázať svoje karty. Áno - je to pravda, môžeme to garantovať. Ekologická hra znamená žiadny plast, 100% kompostovateľné a recyklovateľné materiály, ako aj výrobu založenú na princípoch obnoviteľnej ekonomiky.

Certifikované suroviny FSC® pre krabice, karty, dosky a ďalšie kartónové prvky.

Máme Certifikát FSC®, ktorý zaručuje, že dodávateľ chráni lesy, čo ho robí neoceniteľným v boji proti zmene klímy.

FSC® zaručuje ochranu lesov pred nelegálnym ťažením, degradáciou porastov a odlesňovaním certifikovaných oblastí. Kúpou produktov s certifikátom FSC® môžete prispieť k ochrane lesných ekosystémov a tým aj k zníženiu dopadu klimatických zmien.

Tlačové farby a laky

Naše eko hry sú tiež vyrobené s použitím atramentov a lakov na báze rastlinného oleja - bezpečné pre deti a používané v potravinárskom priemysle.

Na tlač našich hier boli použité špičkové tlačové stroje s plným formátom - všetky poháňané obnoviteľnou energiou!

Bezpečné lepidlá

Lepidlo je nevyhnutnou súčasťou výroby a dokončovania krabíc a montáže kartónových dielov. Zabezpečiť jeho neškodnosť je našou najvyššou prioritou.

Ekologicky priateľné hry sú vyrobené s lepidlami, ktoré sú kompostovateľné v množstve, ktoré používame. Mavyše nezanechávajú v procese žiadne toxické ani škodlivé zvyšky.

Kocky

Všetky hry, ktoré obsahujú kocky, sme nahradili drevenými kockami, vyrobenými z ekologicky udržateľných materiálov. Naše drevené kocky sú certifikované podľa FSC® štandardov, čo znamená, že pochádzajú z lesov spravovaných zodpovedným a udržateľným spôsobom.

Týmto krokom sa snažíme nielen zlepšiť kvalitu našich výrobkov, ale aj prispieť k ochrane životného prostredia a podpore trvalo udržateľného lesného hospodárstva.

Certifikácia FSC® je zárukou, že použité drevo nepochádza z nelegálnych alebo nekontrolovaných zdrojov, a že naše produkty sú bezpečné a šetrné k prírode. Vaše deti si tak môžu užívať hry s vedomím, že prispievajú k ochrane planéty.

Kompostovateľné karty

Naše hry obsahujú kompostovateľné karty. Kompostovateľné znamená oveľa viac ako biologicky rozložiteľné - najmä odkedy ho výrobcovia začali používať ako marketingový trik. Prečo? Pretože biologická rozložiteľnosť nemusí nevyhnutne znamenať, že sa výrobok rozloží v relatívne krátkom čase.

Kompostovateľné výrobky sa rozložia do jedného roka a nezanechávajú po sebe žiadne chemické zvyšky.

Kompostovateľnosť nie je jedinou výhodou našich kariet! Možno ich recyklovať aj ako papierový odpad - a to odporúčame aj po tom, ako s nimi hráči skončia. Opätovne spracovaný a recyklovaný papier sa do našej tlačiarne vracajú dokonca viac-krát. Nezabúdajme, že opätovné použitie recyklovaného papiera znamená oveľa nižšiu spotrebu energie ako jeho výroba od začiatku.

Zaviazali sme sa k lepšej budúcnosti

V dobe, keď sa starostlivosť o životné prostredie často javí len ako trik, my hráme čisto, zeleno a nebojíme sa ukázať svoje karty. V našich najnovších produktoch používame 100 % recyklovaný, biologicky rozložiteľný papier s certifikátom FSC™. Na výrobu našich produktov neboli vyrúbané žiadne stromy, aby sa vytvoril prvotný papier.

Naším poslaním je dosiahnuť, aby do konca roku 2025 boli všetky naše hry 100% ekologické!

Sekundárne balenie

Na balenie každej ekologickej hry používame škatule z (samozrejme) kartónu s certifikátom FSC® a minimálne 95 % obsahom recyklovaného materiálu.

Na životné prostredie dbáme v každej fáze výroby!

Odpad prvej vlny

Prvý odpad vzniká pri rozbaľovaní hracích kariet a hier. Naše ekologické herné produkty sú zabalené do kompostovateľných alebo recyklovateľných materiálov vrátane nášho inovatívneho priesvitného kompostovateľného materiálu, ktorý sa používa na balenie kariet a krabíc na hry. A čo nálepky? Aj tie sú kompostovateľné. Okrem obalu môžu byť karty zabalené a držať pohromade pomocou papierovej stuhy a recyklovateľného papiera - a s trochou šťastia ich možno v budúcnosti budeme môcť znovu použiť na výrobu ešte väčšieho množstva. V istom zmysle môže byť aj odpad užitočný!

100% KOMPOSTOVATEĽNÉ
100%
BEZ PLASTOV
100% RECYKLOVANÝ PAPIER FSC™
100% PRÍRODNÉ MATERIÁLY

"Neprestávame sa hrať, pretože starneme, ale starneme
preto, lebo sa prestávame hrať."

George Bernard Shaw
Doprava zdarma

Pri objednávke nad 75 EUR od nás získate dopravu zdarma!

100% bezpečný nákup

Nakupujte s istotou, že váš nákup je počas celého procesu objednávky bezpečný.

Zaručujeme

100% zábavu, rozvoj vzťahov a sebarozvoj pri našich spoločenských hrách

Sledujte nás na sociálnych sieťach pre viac informácií, zliav a motivácie!
FACEBOOK a INSTAGRAM

Žiadne príspevky

Získaj
10% zľavu!

Prihlás sa k odberu našich noviniek a získaj 10% zľavu na všetky nezľavnené produkty, okrem šálok!