Kartová hra Spoločenská terapia a jej význam

Kartová hra Spoločenská terapia. je výsledkom nášho myšlienkového pochodu, ako zlepšiť ľuďom v týchto časoch náladu. Veľa bežných ľudí, detí, ale i odborníkov, lekárov, policajtov, či zdravotníkov zvláda toto obdobie veľmi ťažko. Kvôli pandémií COVID-19 sa nám už na vyše rok pozastavil normálny život. Našu rodinu vidíme sporadicky a stretnutia s kamarátmi si dohadujeme cez ZOOM alebo Skype. Je tu doba, ktorá nám spôsobuje sociálny dištanc, čo veľa ľudí zvláda veľmi zle. Nemajú sa s kým porozprávať o svojich problémoch, uzatvárajú sa do seba a všetko prežívajú sami. Práve preto sme sa rozhodli vymyslieť kartovú hru Spoločenská terapia, ktorá je prvkom, ktorý vás prinúti sa rozprávať, ktorý vám pomôže povedať aj to, čo by ste za iných okolností o sebe nikdy neprezradili , išli v sebe do hĺbky a uvedomili si veci, ktoré vám možno nikdy nedávali význam. Každý človek je výnimočný a každý človek má svoju špecifickú hodnotu. Sebapoznanie a uvedomenie si svojej hodnoty predstavuje jeden zo základných pilierov k spokojnému životu. Kartová hra spoločenská terapia vám umožní nazrieť do najhlbších kútov vašej duše a tak spoznať lepšie nielen samého seba ale aj svojich blízkych, priateľov či kolegov úprimným, zábavným a netradičným spôsobom.

Prečo je sebapoznanie, ktoré je súčasťou našej kartovej hry, dôležité?

Sebauvedomenie možno považovať za kľúčový kameň emocionálnej inteligencie. Človek je tvor spoločenský, a práve jeho postoj voči sebe samému sa prejaví aj v postoji voči svojmu okoliu. Pokiaľ človek nie je stotožnený sám so sebou, len ťažko zvládne akceptovať individualitu niekoho iného. Iba človek, ktorý akceptuje svoju zraniteľnosť a snaží sa porozumieť sám sebe, dokáže rešpektovať pocity a emócie druhého. Práve v tejto dobe sú nám odopreté skoro všetky spoločenské aktivity, ostali nám iba rozhovory (telefonické, cez sociálne siete alebo osobné, ak je to možné) s našimi blízkymi a priateľmi. Schopnosť pochopiť emócie druhého a dostatočne rozvinuté sebapoznanie sú kľúčovými faktormi úspechu vo viacerých poznaniach. Sebapoznanie vie pozitívne ovplyvniť život každého. Okrem iného pomáha naučiť sa žiť sám so sebou a získať tak odvahu, žiť tak, ako chcem ja sám, a nie tak, ako to odo mňa vyžadujú iní a zvládať situácie v živote o niečo lepšie.

Ako už vychádza z názvu, ide o kartovú hru, ktorá ma terapeutický podtón

Spoločenská terapia obsahuje 240 kariet, z ktorých až 120 je kategória TERAPIA, vďaka ktorej môžete zažiť u vás doma malé terapeutické sedenie. Keďže je naša hra konzultovaná s profesionálnym terapeutom, môžete si byť istý, že otázky sú tvorené tak, aby ste cítili, že vaše odpovede vám dávajú úplne iný význam a to len vďaka tomu, že ste konečne dostali DOBRE položenú otázku. Pretože len tak viete dostať skutočne dobrú odpoveď – keď dostanete skutočne trefnú otázku. Pýtať sa je dôležité, žijeme v dobe kde sme zahľadený do vlastných problémov a zabúdame sa starať o svoju psychohygienu, vďaka ktorej by sme problémy vedeli zvládať o niečo lepšie.

Kartová hra Spoločenská terapia a jej priorita

Prioritou spoločenskej terapie je teda zlepšiť komunikáciu hráčov, ale nie násilnou formou ťažkých a nepríjemných otázok. Zvolili sme formu, ktorá je príjemná, zábavná, veľa sa pri hre nasmejete, ale dokážete aj vypustiť slzy a tak vypustíte so seba pocity ktoré vás trápia a možno o tom ani neviete. Naša hra dokáže rozprúdiť dlho rozsiahle debaty, ktoré o vás prezradia hráčom informácie, ktoré o vás netušili a tak vás budú vedieť v budúcnosti lepšie pochopiť. Budete si všetci vzájomne bližší, veď to je práve to, čo v dnešnej situácií ľudia potrebujú. Potrebujú cítiť, že ich druhý ľudia chápu, že v tom nie sú sami, že sa majú s kým porozprávať aj o ťažkých témach, ale i o svojich pocitoch a problémoch, ktoré vďaka našej hre odokryjete a získate tak veľkú úľavu.

Svet kartovej hry Spoločenská terapia môžete sledovať aj na našich sociálnych sieťach: Facebook alebo Instagram.

 

Získaj
10% zľavu!

Prihlás sa k odberu našich noviniek a získaj 10% zľavu na všetky nezľavnené produkty, okrem šálok!